Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampa LED do roślin - jakie wybrać oświetlenie do roślin domowych?

2022-11-10

Lampa do roślin - Jakie oświetlenie do roślin domowych ?

Podstawą hodowli roślin jest światło, które jest potrzebne do procesu fotosyntezy. Światło obok odpowiedniej gleby, temperatury czy nawadniania jest ważnym czynnikiem wzrostu naszych roślin. W okresie jesienno-zimowym dostęp do światła jest utrudniony, przez co wzrost roślin zostaje zahamowany. Podobna sytuacja dotyczy roślin przebywających w pomieszczeniu bez okien, z dala od okien. Dzięki technologii z pomocą przychodzą nam lampy do uprawy roślin, które zapewnią roślinie odpowiednie warunki, a specjalnie dobrane barwy pomogą nam zapewnić pożądane przez rośliny światło. Warto również pamiętać, że poszczególne barwy mają różny wpływ na rośliny.

 

Światło dla roślin - kiedy stosować dodatkowe oświetlenie dla roślin

System oświetleniowy firmy Verticana to świetna opcja dla naszych roślin, którym brakuje światła przede wszystkim późną jesienią lub zimą. Światło sztuczne wspomaga moc światła naturalnego oraz zapewni dłuższy cykl świetlny, co pozwoli roślinie osiągnąć wydajniejszy proces fotosyntezy. Ponadto dzięki zastosowaniu LEDów nasz system oświetleniowy jest estetyczny i niewielkich rozmiarów co umożliwi wyeksponowanie naszych rośliny w domu oraz innych miejscach, np. witrynie w naszym sklepie. 

Lampa LED do doświetlania roślin - jaka barwa światła dla roślin jest najlepsza

Istnieje pięć barw wykorzystywanych przez rośliny, a w zależności od barwy mają one różny wpływ na nasze rośliny. W przypadku hodowli roślin wyróżniamy barwy takie jak:

-Barwa niebieska: pobudza rozwój liści oraz hamuje wzrost pędów i łodyg rośliny

-Barwa czerwona: pobudza kwitnienie rośliny, wpływa na jej pąki i rozkwit

-Barwa zielona: jest to barwa neutralna dla roślin, służy głównie do oceny stanu zdrowia rośliny

-Ultrafiolet: w pewnym stopniu jest potrzebny do fotosyntezy, wpływa na grubość liści oraz chroni naszą roślinę przed owadami 

-Promieniowanie podczerwone: często wykorzystywane w kombinacji ze światłem czerwonym, co przekłada się na lepsze kwitnienie rośliny

 

Najlepsze żarówki do roślin - Dlaczego wybrać system LED VERTICANA ?

Lampy marki Verticana to nowoczesny system oświetleniowy z przyjazną dla ludzi oraz zwierząt barwą światła, która zadba o odpowiednie dla roślin światło i wspaniale wyeksponują nasze rośliny co czyni lampy idealnymi dla roślin ozdobnych. Jedna żarówka jest w stanie oświetlić obszar do 1m². Dzięki możliwości wyboru soczewek o różnym kącie padania światła jesteśmy w stanie oświetlić roślinę z odległości od 1 do 5 metrów. Zastosowane w systemie żarówki LEDowe są energooszczędne co przełoży się na mniejsze rachunki za prąd, a niska waga oraz łatwy montaż na podwieszenie go w dowolnym miejscu naszego pomieszczenia. Lampy oświetleniowe dla roślin firmy Verticana są polecane przede wszystkim ze względu na neutralną dla ludzi barwę światła. Zaprojektowane zostały z myślą o możliwości przebywania ludzi w jednym miejscu z roślinami. Estetyczny wygląd, łatwość montażu oraz możliwość rozbudowy systemu gdy zajdzie taka potrzeba czyni go topowym wyborem obok którego nie możemy przejść obojętnie.

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel