Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak działa system Verticana ?

Jak działa system VERTICANA?

Specjalistyczne oświetlenie do roślin marki VERTICANA to rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają przebywać wśród pięknych i zdrowych roślin przez cały rok. Zapoznaj się z naszym opisem aby dobrać najlepsze rozwiązanie dla potrzeb Twoich roślin.

1. Idea oświetlenia VERTICANA

Specjalistyczne oświetlenie dla roślin VERTICANA powstało z myślą o doświetlaniu roślin w przestrzeniach gdzie mamy zmniejszoną ilość lub brak światła słonecznego. Myślą przewodnią marki było połączenie schludnego wyglądu, przyjemnej barwy światła, wydajności oraz łatwej instalacji.

ŚWIATŁO SKUTECZNE W UPRAWIE ROŚLIN I PRZYJEMNE DLA LUDZI

Verticana oferuje specjalistyczne "białe" światło przyjemne dla ludzi (w porównaniu do oświetlania intensywnie czerwono-niebieskiego) jak i również skuteczne w uprawie roślin. Specjalnie dobrana barwa światła pozwala na zaprezentowanie naturalnego piękna naszego ogrodu. Światło użyte w Verticana cechuje się przyjemną barwą przy rownóczesnym zaspokojeniu potrzeb roślin na długości światła potrzebnych do aktywnej fotosyntezy

barwa światła verticana barwa normalnego światła

Chcesz dowiedzieć się wiecej o naszym świetle do roślin kliknij TUTAJ

Pamiętaj że nigdy nie należy patrzeć bezpośrednio w zródło światła, podczas instalacji należy instalować oświetlenie w taki sposób aby system nie świecił "po oczach" oraz oświetlał jedynie rośliny

2.Ile punktów oświetleniowych będę potrzebować?

Każda żarówka VERTICANA (zamontowana w odpowiedniej odległości) oświetla do 1m^2. Ilość potrzebna do oświetlenia Twojego ogrodu zależy od wielkości oraz rozproszenia Twoich roślin.

Dla przykładu:

W mieszkaniu, w którym chcemy doświetlić jedną dużą monsterę oraz ścianę zieloną o wymiarach 2x1,5m będziemy potrzebować osobny punkt świetlny dla monstery oraz 4 żarówki dla ogrodu wertykalnego (4 punkty oświetleniowe mogłyby oświetlić powierzchnię nawet do 2x2m jednak w naszym przypadku ze względu na to aby światło było dobrze rozdystrybuowane musimy zastosować tą ilość dla powierzchni 2x1,5m - należy pamiętać, że jedna żarówka oświetla do 1m^2).

3. Jaką oprawę powinienem wybrać?

System VERTICANA posiada 5 rodzaji opraw do instalacji żarówek. Poniżej znajduje się lista z specyfikacją każdego typu oraz naszymi rekomendacjami:

  1. Oświetlenie szynowe

Oświetlenie szynowe jest najczęściej wybierane do instalacji gdzie chcemy zamontować wiele punktów oświetleniowych w jednym miejscu. Najczęściej ma to miejsce w przypadku oświetlenia ścian zielonych. Innym przykładem może być pomieszczenie gdzie mamy wiele rośliny rozmieszczonych w różnych miejscach które wymagają osobnych punktów świetlnych.

W naszej ofercie znajdują się szyny o długości 1 oraz 2 metry jak i również różnego rodzaju złączki dzięki którym możemy łączyć szyny co umożliwia instalację niemal dowolnej ilości punktów świetlnych.

soczewki verticana rozkład
  1. Pojedyncza oprawa natynkowa

Oprawy natynkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na oświetleniu jednej większej rośliny lub wielu mniejszych roślin, które rosną w swoim bezpośrednim sąsiedztwie,

Oprawy natynkowe można zainstalować niemal w każdym miejscu - na ścianie lub suficie, co daje nam dużą swobodę w związku z instalacją.

soczewki verticana rozkład
  1. Pojedyncza oprawa podtynkowa

Oprawa podtynkowa przeznaczona jest do montażu w sufitach podwieszanych. W praktyce najczęściej można spotkać to rozwiązania w biurach oraz salonach. Oprawa idealnie nada się do sufitów gipsowo-kartonowych, mineralnych oraz drewnianych.

Podobnie jak w przypadku oprawy natynkowej, oprawa podtynkowa nadaje się do oświetlania pojedynczej dużej rośliny lub do grupy mniejszych roślin rosnących w swoim bezpośrednim sąsiedztwie.

oprawy pod tynkowe

4) Jaką soczewkę wybrać ?

System VERTICANA oferuje żarówki z czterema rodzajami soczewek - 15°,25°,45° i 80°. Przy wyborze właściwej soczewki ważna jest odległość od naświetlanej rośliny. Im większy kąt rozproszenia światła tym żarówka musi być bliżej oświetlanej rośliny aby zapewnić odpowiednie natężenie światła. Każda z żarówek zainstalowana na odpowiedniej odległości oświetla powierzchnię do 1m^2

W ofercie znajdują się żarówki z następującymi kątami rozsyłu światła:

Soczewka 15° doświetla rośliny znajdujące się w odległości do 5m

Soczewka 25° doświetla rośliny znajdujące się w odległości do 3,5m

Soczewka 45° doświetla rośliny znajdujące się w odległości do 2m

Soczewka 80° doświetla rośliny znajdujące się w odległości do 1m

soczewki verticana rozkład
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel